Jdi na obsah Jdi na menu
 


27. 10. 2016

Zimní téninky - info pro rodiče

Dobrý den,

 
jelikož ke mně vítr zavál nějaké vzdálené šuškající hlasy, podávám krátké vysvětlení k zimním tréninkům a dodávám, že není problém se mě zeptat, když něčemu nerozumíte.
 
Jak jsme Vám již dříve říkali, prioritou u organizace tréninků přes zimní období bylo zachování stejných tréninkových dnů, abychom nekomplikovali zaběhnutý režim.
 
Dále pro nás v našem vysokém počtu byly nevyhovující prostory např. ZŠ Angel, naopak jsme si velice chválili Rakouské gymnázium, kde se výborně trénuje, je tam super prostředí, dostatek prostoru a nadstandardní technická vybavenost. S klukama se tam dá dělat všechno od fotbalu, přes gymnastiku a akrobacii ke kompenzačním cvičením. Tím, že budeme trénovat na jednom místě se dále vyhneme tomu, že bych byl na tréninku sám, jak se občas stalo minulý rok, protože ostatní trenéři trénují v jiné tělocvičně a prostě mi nemůžou jít pomoci, když je potřeba.
 
Vedení nám po delší době potřebné k domlouvání, smlouvání, organizování a zkrátka hledání "ideálního" stavu vyšlo vstříc a domluvilo pro nás Rakouské gymnázium ve stejných dnech tréninků jako doposud a pro všechny děti. Bohužel však nejde narvat 40 dětí do jedné tělocvičny tak, aby trénink měl hlavu a patu, takže bylo nutné udělat dvě skupiny.
 
Snažili jsme se to udělat tak, aby tréninky končily co nejdříve, ale zkrátka to lépe udělat nebylo možné. Prostory tělocvičen nejsou naše, a tudíž se musíme přizpůsobovat jejich režimu. Myslím, že se nám podařilo konec tréninků ještě dostat do únosného stavu. Na druhou stranu pozdější začátek tréninků zase otevírá možnost některé úkony (domácí úkoly a podobně) udělat před tréninkem. Věřím, že pro většinu z Vás nejsou časy tréninků větším problémem a dokážete se pružně přizpůsobit a naopak budete rádi, že si kluci budou moct užívat tréninky v takovéto tělocvičně.
 
Zdraví
 
Daniel Kraft